Jdi na obsah Jdi na menu
 


Společnost Sony Computer Entertainment oznamuje příchod balení s 250 GB PlayStation®3
Obrazek
Datum: 25 09 2009
Praha, 25. Září 2009: Společnost Sony Computer Entertainment dnes oznámila novou řadu balení s herní konzolí PlayStation®3 (PS3™), které se budou sestávat z konzole PS3 s 250 GB pevným diskem a z jednoho softwarového titulu podle výběru, například Tekken 6, FIFA 10, Assasin’s Creed 2 nebo 2 tituly z Platinum edice.

Balíčky budou v České republice dostupné v rámci maloobchodní sítě v průběhu měsíce října 2009.

Po skvělém úspěchu nové a menší herní konzole PS3 se 120 GB pevným diskem, které se za první tři týdny prodeje prodalo více než 1 milión kusů, přichází nový model se stejnými technickými parametry, ale s 250 GB pevným diskem, který nabídne majitelům ještě více možností. PS3 s vyšší diskovou kapacitou umožní majitelům plně si vychutnat výhody ohromující nabídky softwarových titulů a mnohých multimediálních funkcí herní konzole PS3. Jde o ukládání a prohlížení rodinných fotek, poslouchání kompletních hudebních kolekcí ve špičkové kvalitě a sledování oblíbených domácích videí nebo televizních programů. Více prostoru umožňuje stahovat více nejnovějších her a doplňků z obchodu PlayStation®Store. Totéž platí i pro filmy v rozlišení HD a SD, distribuované prostřednictvím služby „PlayStation®Network video delivery service”, která bude uvedena do života koncem tohoto roku. Už se nemusíte bát o nedostatek prostoru na pevném disku.
Mezi další nové funkce PS3 patří:
 • Aktualizace systémového software PS3 na verzi 3.00
  Spolu s vydáním nového modelu PS3 se 1. září aktualizuje systémový software na verzi 3.00.  Aktualizace přidává různé uživatelské funkce, jako je zobrazení “What’s New” (Co je nového), kde si uživatelé mohou rychle prohlédnout nové produkty v obchodě PlayStation Store, jakož i svoje poslední hrané hry. Toto se odehrává v prostředí rozhraní XMB™ (XrossMediaBar), které nabídne i zkratky ke každému obsahu z tohoto seznamu.  PS3 se bude prostřednictvím aktualizací dále vyvíjet, vylepší provoz a zvýší hodnotu zkušeností uživatelů, které získají v síti.  Majitelé PS3 si budou moci vychutnat nové funkce jednoduchou aktualizací systémového software PS3 na verzi 3.00 prostřednictvím funkce “System Update” v rozhraní XMB*3.
 • Funkce BRAVIA® Sync™
  Nová verze modelu PS3 je také vybavena funkcí BRAVIA® Sync™.  Po připojení nového modelu PS3 k televizoru BRAVIA pomocí HDMI kabelu budou moci uživatelé ovládat rozhraní XMB systému PS3 pomocí dálkového ovládání televizoru. Z dalších funkcí můžeme uvést “System Standby”, který automaticky vypne PS3 po vypnutí televizoru BRAVIA*4.
 • “Vertikální podstavec” pro nový model PS3  (série CECH-2000)
  Pomocí samostatně prodávaného vertikálního podstavce budou moci majitelé nového modelu PS3 postavit konzoli do vertikální polohy*5, což ulehčí její umístění kdekoli v domácnosti. Vertikální podstavec se začne prodávat v Japonsku 3. září 2009 za DMC 2000 jenů (včetně daně) a v Severní Americe za cenu 24 dolarů*6. 
 • Odstranění možnosti “Instalace jiného OS”
  Nový model PS3 se zaměřuje na hry a další multimediální prvky a uživatelé nebudou mít možnost do nového modelu PS3 instalovat jiný operační systém.
  Spolu se širokou nabídkou atraktivního a vzrušujícího multimediálního obsahu, dostupného pro nový systém PS3, bude společnost SCE pokračovat v dalším rozšiřování platformy PS3 a tvořit nový svět počítačové zábavy.
*1 - Platné na konci července 2009.  Obsah v obchodě PlayStation Store se bude lišit v závislosti na regionu, podrobnosti jsou uvedené na oficiální stránce PlayStation.com.
*2 - Týká se to i klasického obsahu pro PS one® a bezplatného obsahu (ukázky ke stažení).
*3 - Pro použití této funkce budou muset uživatelé připojit svůj systém PS3 k síti Internet.
*4 - Uživatelé budou muset použít televizor BRAVIA, který podporuje funkci BRAVIA Sync.  Podrobnosti o funkci BRAVIA Sync jsou uvedeny na oficiální stránce společnosti Sony v každém regionu.
*5 - Pro umístnění nového modelu PS3 do vertikální polohy musí uživatelé použít samostatně prodávaný vertikální podstavec. 
*6 - Datum zahájení prodeje nového vertikálního podstavce v Severní Americe bude oznámeno později.  Datum zahájení prodeje nového vertikálního podstavce pro Evropu, Asii a země působnosti společnosti SCEE bude oznámeno později.

Popis produku 
PlayStation®3 (CECH-2000A)
Název produktu PlayStation®3
Kód produktu CECH-2000A (matná černá)
CPUCell Broadband Engine™
GPURSX®
Audio výstupLPCM 7.1ch, Dolby Digital, Dolby Digital Plus, Dolby TrueHD, DTS, DTS-HD, AAC.
Paměť 256 MB XDR hlavní RAM, 256MB GDDR3 VRAM
Pevný disk 2.5” Serial ATA 120 GB *1
Vstupy/
Výstupy*2
Hi-Speed USB
(USB 2.0)
2
Síťové rozhraní Ethernet (10BASE-T, 100BASE-TX, 1000BASE-T) × 1
IEEE 802.11 b/g
Bluetooth® 2.0 (EDR)
Ovladač Bezdrátový ovladač (Bluetooth®
AV výstup Rozlišení 1080p, 1080i, 720p, 480p, 480i (pro PAL 576p, 576i)
Konektor HDMI OUT*3 1
Konektor AV MULTI OUT 1
Digitální výstup (optický) 1
Mechanika
BD/DVD/CD
(pouze čtení)
Maximální rychlost čtení dat BD × 2 (BD-ROM)
DVD × 8 (DVD-ROM)
CD × 24 (CD-ROM)
Napájení Střídavý proud 220 – 240, 50/60 Hz*4
Příkon cca 250 W
Externí rozměry
(bez přečnívajících částí)
cca 290 × 65 × 290 mm (šířka × výška × délka)
Hmotnost cca 3,2 kg
Součást balení*5PlayStation®3 × 1
Bezdrátový ovladač (DUALSHOCK®3) × 1
Síťová šňůra × 1
AV kabel × 1
USB kabel × 1
 
*1 - Výpočet kapacity pevného disku se provádí v základní desítkové soustavě (1 GB = 1 000 000 000 bajtů). Systémový software verze 1.10 a novější vypočítává kapacitu v binární soustavě (1 GB = 1 073 741 824 bajtů), což má za následek zobrazení nižší kapacity a volného místa. Část pevného disku, vyhrazená pro správu systému, se mění v závislosti na verzi systémového software a není dostupná pro volné použití.
*2 - Použitelnost všech připojených zařízení není garantována.
*3 - Technologie „Deep Colour“ a „x.v.Colour (xvYCC)“, definované standardem HDMI ver.1.3a, jsou podporovány.
*4 - Údaje o napájení se mohou měnit v závislosti na jednotlivých zemích a regionech.
*5 - V některých regionech bude součástí balení i Euro-AV kabel.
Poznámka: Tento produkt není kompatibilní s hrami pro platformu PlayStation®2.