Jdi na obsah Jdi na menu
 


ObrazekPLAYSTATION 3

Cell

Nejdůležitější částí PS3 je nejsilnější procesor světa Cell. Cell tiká na frekvenci 3.2 GHz a má osm 32-bitových SPE jednotek, každá s vlastní pamětí 256Kb (jedna SPE jednotka je u PS3 vypnuta). Nad nimi stojí 64-bitové řídící PPE jádro, které dokáže zpracovávat dvě vlákna najednou. To dává Cellu nesmírný výkon, údajně je generačně dál než současná řešení Intelu a AMD.
Cell je výsledek práce společností IBM, Toshiba a Sony. Jejich cílem bylo vytvořit vysoce výkoný procesor optimalizovaný pro multimediální aplikace.Procesor Cell který je použit v Playstationu 3 je zatím velkou neznámou pro vývojáře her. Skrývá hodně výkonu o kterým se zatím může procesorům co jsou použity v PC a dalších konzolích jen zdát. Zatím se vývojáři her učí s Cell procesorem, ale už brzo nám Cell představí co umí když je využit na 100%. Procesor Cell také prý hodně pomáhá s grafikou her.

GPU speciálně pro PS3 vyvinula nVidia a honosně ho pojmenovala RSX "Reality Synthesizer". Takt 550 MHz a GPU má k dispozici 512 MB paměti. RSX byl speciálně navržen pro spolupráci s procesorem Cell, aby se navzájem doplňovaly.

BLU - RAY

BLU-RAY mechanika je také jedna z nejdůležitějších věcí PS3. BD disky májí kapacitu 12 GB a dvou vrstvé až 54GB. Používá větší hustou záznamu než DVD.Na jednovrstevný Blu-ray disk lze nahrát až 2 hodiny digitálního HD videa, nebo 12 hodin analogového HD vysílání. Hlavní konkurent BD je HD DVD ten ale nemá výhodu přes 2milionů prodaných PS3 v USA a v Japonsku. Ale BD mechanika byla také jedním z důvodů proč PS3 lunch v EU byl odložen na Březen 07. Problém byl ve výrobě modrých diod do BD lejzrů. A to zpozdilo výrobu na tolik že se k nám PS3 v roce 06 nedostala, ale od ledna vše jede na plno a vyrábí se jedna PS3 za druhou. Díky BD se nemusí řešit problém z nedostatkem místa na disku 55Gb je opravdu dosttakže se u her nemusí na ničem šetřit.

 Vše co chcete připojit

Wi-fi

PS3 má také bezdrátové připojení WiFi přes které můžete připojit třeba Modem,klávesnici.atd….

Blotooth

Přes blotooth připojíte SIXAXIS, BD ovladač.atd…

USB

PS3 má celkem 4 USB 2.0 přes které můžete připojit skoro vše.foťák.Eye toy, PSP.atd….

HDMI

Pomocí hdmi převedete to největší rozlišení z PS3 do TV.

Ethernet

Do zástrčky Ethernet zastrčíte váš linkoví kabel z pevné linky a už jste na netu.

 PS3 pod kapotou : Závěr

PS3 je nacpaná doslova k prasknutí. Má integrovaný zdroj na rozdíl od X 360 a Wii. PS3 má však problémy s přehříváním ale to prý nevadí. PS3 je tedy nejsilnější konzole světa.

PS3 se dá přirovnat k černému diamantu protože 60GB v lesklé černé vypadá opravdu hodně luxusně. design ps3 je opravdu překrásný hlavně 60GB s chromovanými lištami u 20GB tyto lišty nejsou a je to opravdu znát.PS3 je velice zajímaví svým zaobleným designem. Sony skrátka umí udělat silný a krasný stroj. Při začatku PS3 bude jen v černé barvě až tak do 3let bude ve více barvách. U ps3 je také velmi efektní štěrbinové vkládání disků a dotyková tlačítka pro zapínání a vysunutí disku.PS3 také váží celých 5 kg. PS3 po desingové stránce nemá konkurenci.

MENU PS3

Kdo je vlastníkem PSP tak tu bude jako doma.Ale přeci jen všichni nemáme PS3 tak si to vysvětlímePočítejte s tím, že napoprvé se začne stahovat nějaký update a i když máte rychlou linku, zabere to docela hodně času. Poté se přihlásíte do svého profilu (pokud jste si jej už vytvořili) a vzápětí už klasicky listujete horizontálně v hlavní nabídce a vertikálně v jednotlivých kategoriích. Ty se ještě dále otevírají a nezkušený člověk se v té hromadě textů snadno ztratí. Je to však jen otázkou zvyku. Hlavní nabídku tvoří položky Users, Settings, Photo, Music, Video, Game, Network a Friends. Z jejich názvů je víceméně zřejmé, co můžete očekávat a po pár minutách hledání se zorientujete dostatečně. V krátkosti řečeno si prohlížíte fotky, díváte se na video, pouštíte si hudbu, komunikujete s přáteli a pochopitelně hrajete hry.

Novinkou je tu integrovaný prohlížeč webových stránek a samozřejmě PlayStation Store, což je obdoba nákupní zóny Marketplace (k obojímu se ještě dostaneme). Výrazně rozšířené jsou možnosti nastavení, což potěší všechny „hračičky“. Nemá smysl dělat soupis všech údajů, ale je jich obrovské množství. Vše je celkem intuitivní, přehledné, doplněné líbivou grafikou a po čase si tak přizpůsobíte PS3 k obrazu svému. Šikovná je i automatická úprava desktopu, jakmile vložíte médium se hrou. Je to velmi stylové.

PS3 a Linux

Do PS3 si také můžete na instalovat specialní vezi linuxu určenou pro PS3

PlayStation Network Platform

Online multiplayerové hry

Online bitky v Motorstrom

Online hraní je také zcela zdarma. Né jako u konkurenčního X Box live kde se na roční hraní online platí 2000kč.

Kdo koupí motorstrom tak si určitě užije online hraní

PS store: je PS obchod kde si můžete stahovathudbu ,Dema,videa,přídavky,atd…Celá tato služba je zdarma. stahovat si zdarma můžete dema,videa,a některé přídavky do her. Placené jsou pak, PS1 hry, hudba,přídavky do her.

Audio a video chat. Pomocí web kamery a nebo eye toye budete moci vidět kamoše. A nebo přes handset kecat hlasově.              

Pokud si nedovedete představit jak budete psát tak na obrazovce se vám objeví klávesnice jako na vašem mobilu a i přesně tak funguje.

Služba home

Nějaké informace o PS3 službě HOME. Funkce home by se měla stát vaším virtualním domovem kde bude mít každý uživatel svého avatara a domeček. bude sloužit k uchovávání hráčem dosažených výsledků ze všech her. Phill Harisson řekl, že po odhalení všech možností Home budou všichni uživatelé velmi spokojeni. to umožní majiteli černého klenotu stoupit do Next Gen heního světa.

PHOTO

PS3 nabízí vynikající 3D slideshow, kde se vaše obrázky zobrazí jako skutečně fotografie položené na stole. Můžete s nimi pohybovat, rotovat, zvětšovat je, vypadá to opravdu skvěle a je to neocenitelná věc, když někomu chcete stylově prezentovat třeba zážitky z dovolené.

Připojení přes HDMI k TV

Připojení PS3 přes AV do TV

Připojení PS3 ke zvukové soustavě 5.1

Připojení internetu do PS3

Připojení přívodního kabelu

Technické údaje PLAYSTATION®3 60 GB

Název produktu PLAYSTATION®3
CPUCell Broadband Engine™ Processor
GPURSX™
ZvukDolby 5.1ch, DTS 5.1ch , LPCM 7.1ch, AAC, jiné *1 *2
Paměť256 MB XDR RAM, 256 MB GDDR3 VRAM
HDD2,5” Serial ATA60 GB
I/OUSB 2.02
KomunikaceEthernetx1 (10BASE-T, 100BASE-TX, 1000BASE-T)
 IEEE 802.11 b/gVestavěno
 Bluetooth 2.0 (EDR)Vestavěno
Bezdrátový ovladač (Bluetooth)Vestavěno
AV výstupFormát obrazu480i, 480p, 720p, 1080i, 1080p
 HDMI OUT1 *3
 AV MULTI OUT1
 DIGITAL OUT (OPTICAL)1
Mechanika BD/DVD/CD
(jen čtení)
Maximální rychlost čteníBD 2x (BD-ROM)
DVD 8x (DVD-ROM)
CD 24x (CD-ROM)
Rozměrycca 325 mm (š) x 98 mm (v) x 274 mm (h)
Hmotnostcca 5 kg

POMOC A PODPORA - playstation 3 online manual klikni :

http://manuals.playstation.net/document/cz/ps3/current/index.html